Фехтування

Чемпіонат України з фехтування на рапірах

Вітаємо спортсменів КМШВСМ з високими досягеннями на чемпіонаті України із фехтування на рапірах.

У столиці триває чемпіонат України з фехтування. Після шпажистів естафету прийняли рапіристи й рапіристки, які вийшли на доріжки 12-13 жовтня, аби визначити найсильніших.

Серед чоловіків на найвищу сходинку п’єдесталу піднявся львів’янин Клод Юнес. У фіналі він зламав опір киянина Андрія Погребняка, закінчивши зустріч із суттєвою перевагою – 15:8.

Бронзовими призерами стали ще один представник Львова Ростислав Герцик і миколаївський рапірист Данило Ткач. У півфіналі Герцик не впорався з Юнесом (10:15), коли Ткачу не вистачило одного уколу, щоб вибити з боротьби досвідченішого Погребняка (14:15).

У чоловічій командній першості золото чемпіонату виграли господарі доріжок Андрій Погребняк, Ярослав Степура, Дмитро Чучукало й Іван Ткачук, які в заключному поєдинку виявились сильнішими представників Львова – Максима Гараваського, Ростислава Герцика, Клода Юнеса й Ігоря Юріна (43:41). На третьому ж місці виступ завершила інша львівська команда в складі Юрія Джуса, Міхайла Боднара, Пилипа Колеснікова та Олексія Стрельцова.

Щодо жіночого турніру, то тут найвправнішою була Катерина Ченцова з Києва. В боротьбі за золото вона обіграла ще одну представницю столиці Анну Тараненко (15:13).

Третє місце розділили Аліна Рапинець із Ужгорода та київська рапіристка Олександра Буденко. У боях за вихід у завершальну стадію національної першості Рапинець поступилась Ченцовій (6:13), а Буденко програла Тараненко (10:15).

У жіночих командних змаганнях також домінували столичні збірні. Першими стали Дар’я Миронюк, Ольга Сопіт, Анна Тараненко та Катерина Ченцова з «Київ-1», що у фіналі виграли в другої команди Києва в складі сестер Катерини й Олександри Буденко, Анастасії Садій та Світлани Сопіт. Зустріч за золото закінчилась з рахунком 44:37 на користь перших. Бронза ж дісталась миколаївським фехтувальницям, а саме Наталії Коваль, Христині Кулік, Аліні Полозюк і Марії Сазарєвій.