Фехтування

Ігор Рейзлін - бронзовий призер Олімпіади!

Вітаємо Ігоря Рейзліна з бронзовою нагородою Олімпіських Ігор в особистій першості!

По матеріалам Федерації фехтування України

У другий змагальний день на фехтувальну арену «Макухарі Мессе» вийшли троє українських шпажистів. І одному з них вдалося не лише пробитися в особистій першості до фінальної стадії, а й вибороти бронзу, яка стала першою олімпійською нагородою у чоловічому шпажному фехтуванні за часи незалежності України. Третя сходинка п’єдесталу пошани підкорилася 37-річному киянину Ігорю Рейзліну, для якого це був перший в кар’єрі виступ на Олімпіаді.

Ігор Рейзлін підійшов до головного старту п’ятиріччя у статусі бронзового призера останнього чемпіонату світу і третього номера рейтингу FIE. Свій шлях до токійського п’єдесталу він розпочав з перемог над досвідченими і титулованими представниками Швейцарії – спочатку Беньяміном Штеффеном (15:11), а потім Максом Хайнцером. Програючи останньому 9:12, він завдав шість «чистих» уколів поспіль і вирвав путівку до чвертьфіналу (15:12).

Відзначимо, що Хайнцер зупинив в 1/16 іншого українця Романа Свічкаря (15:11). Попри поразку, Роман бився гідно, як і Богдан Нікішин у поєдинку проти незручного для себе суперника – китайського «ручечника» Лань Мінхао. Коли за 3.99 секунди до кінця за рівного рахунку йому в ближньому бою вдалося нанести укол, здавалося, справа зроблена, але, мабуть, учням Юга Обрі на цих Іграх щастить. Лань зрівняв рахунок і на пріоритеті переміг.

У чвертьфіналі на Ігоря Рейзліна чекала зустріч із головною на той момент сенсацією цього турніру 18-річним Мохамедом Ель-Сайєдом з Єгипту. Дворазовий бронзовий медаліст останнього юніорського чемпіонату світу в 1/16 змусив скласти зброю головного фаворита – олімпійського чемпіона в команді француза Янніка Бореля (15:11), а далі суперника нашого Богдана – Лань Мінхао (15:9). Проте у поєдинку досвід в особі Ігоря Рейзліна все ж взяв своє – 15:13.  

У півфіналі учню Дмитра Рейзліна, на жаль, не вдалося нав’язати свою боротьбу французу Ромену Каннону (10:15), який згодом, будучи лише 47-м номером світового рейтингу FIE, сенсаційно виборов золото Олімпіади. Але наш шпажист вирвав перемогу у напруженому поєдинку за третє місце в італійця Андреа Сантареллі.

Попри невдалий початок (1:4), Ігор зумів переломити хід зустрічі. У другій трихвилинці він наздогнав суперника (4:4) і далі бій йшов укол в укол, аж поки нашому спортсмену не вдалося заробити гандикап спочатку у два уколи(11:9), а потім і у чотири (14:10). Сантареллі відчайдушно намагався відігратися (14:12), але останнє слово залишилося за представником України (15:12).

  • липня 26, 2021