Головним завданням КМШВСМ є:
- - реалізація державної політики у галузі фізичної культури і спорту
- - формування в учнів школи національної свідомості, активної громадської позиції;
- - популяризація фізичної культури і спорту серед населення міста Києва і України;
- - підготовка спортсменів вищих спортивних категорій – членів збірних команд міста Києва та України з олімпійських видів спорту, які мають розвиток у КМШВСМ.
Згідно рішення Київської міської Ради депутатів трудящих № 1925 від 02 листопада 1979 року була відкрита Київська міська школа вищої спортивної майстерності.
Київська міська школа вищої спортивної майстерності є позашкільним навчальним закладом, заснованим на комунальній власності територіальної громади міста Києва, і підпорядкованим безпосередньо Головному управлінню у справах сім”ї, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації.) КМШВСМ співпрацює з навчально-виховними закладами, товариствами, клубами, фондами, трудовими колективами і окремими громадянами України.
В перших Олімпійських іграх незалежної України в м.Атланта (США) 1996 році прийняли участь 7 спортсменів вихованців школи з чотирьох видів спорту. І медалі не забарилися довго чекати. Їх завоювали уславлені борці з вільної боротьби в ваговій категорії до 62кг Єльбрус Тадеєв і в категорії до 68кг Заза Зазіров це були бронзові нагороді.
В 2000 році прийняли участь в 27 Олімпійських іграх в м.Сідней(Австралія) 8 спортсменів школи з п’яти видів спорту, які завоювали дві нагороди – срібну нагороду отримав Буслович Євген з вільної боротьби в категорії до 58кг, бронзову нагороду здобув дзюдоїст Машуренко Руслан в категорії до 90кг.
В 2004 році на 28 Олімпійських іграх в м.Афіни (Греція) прийняли участь 24 спортсмени школи з восьми видів спорту, які завоювали сім нагород. Другу олімпійську медаль отримав видатний борець сучасності з вільної боротьби в ваговій категорії до 66кг Єльбрус Тедеєв – золоту нагороду. За всю історію вільної боротьби це єдиний борець, який переміг на трьох чемпіонатах світу в різних вагових категоріях.
В бігу на 100м з бар’єрами з новим національним рекордом і третім результатом в світі за всю історію легкої атлетики в цій дисципліні, що привело к срібній нагороді отримала Олена Красовська. Також срібні нагороди завоювали Роман Гонтюх боротьба дзюдо вагова категорія до 81 кг, Родіон Лука, Георгій Леончук вітрильний спорт в класі яхт 49ер, Ганна Калініна і Руслана Таран вітрильний спорт в класі яхт Інлінг.
В 2008 році на 29 Олімпійських іграх в м.Пекін (Китай) прийняли участь 15 вихованців школи з п’яти видів спорту. Бронзову нагороду виборов Роман Гонтюх в ваговій категорії до 81 кг.
В 2012 році на 30 Олімпійських іграх в Лондоні прийняли участь 12 чоловік з 6 видів спорту. Бронзові нагороди в складі збірної команди України в бігу – естафета 4х100м завоювали Бризгіна Єлізавета, Стуй Христина, Земляк Ольга.
За часи незалежності спортсмени школи неодноразово ставали чемпіонами та призерами багатьох міжнародних змагань з різних видів спорту. Олександр Захарук ставав п’ятикратним переможцем Чемпіонатів Європи та трьохкратним призером Чемпіонатів світу з вільної боротьби. Генадій Білодід трьохкратний Чемпіон Європи з дзюдо. Анастасія Матросова та Марина Прищепа багаторазові призери Чемпіонатів світу та Європи з дзюдо. Неодноразовими призерами чемпіонатів Європи з греко-римської боротьби ставали Сурен Геворкян та Василь Рачиба. Абсолютною чемпіонкою Європи зі спортивної гімнастики та фіналісткою Афінської олімпіади Аліна Козіч. Срібним призером з плавання на спині та неодноразовим призером чемпіонатів Європи ставала Амшеннікова Ірина. Чемпіонками світу та Європи з фехтування на шпагах ставали Конрад Наталія, Казімірчук Надія, а з фехтування на шаблях серед серед жінок Пундік Олена, Жовнір Ольга, Вороніна Олена. Чемпіонкою світу з сучасного п’ятиборства є Терещук Вікторія призерами Чемпіонатів світу та Європи ставали Наказна Тетяна,Тимощенко Павло, Павлюк Деніс.