Сучасне п’ятиборство

Максим Агарушев і Олександр Товкай здобули срібло ЧC з сучасного п'ятиборства

Україна отримала срібні нагороди чемпіонату світу з сучасного п'ятиборства у чоловічій естафеті, що проходить у китайському місті Чженчжоу з 8 по 16 червня.
Українська команда представлена вісьмома п’ятиборцями: Павло Тимощенко, Олександр Товкай, Юрій Ковальчук, Владислав Чекан, Максим Агарушев, Валерія Пермикіна, Ольга Клуннінкова та Ірина Хохлова.

Олександр Товкай та Максим Агарушев стали срібними призерами чемпіонату світу з сучасного п'ятиборства.

За підсумками балів українська команда набрала 1442 очки, що є другим показником. Першою стала збірна Південної Кореї, яка набрала 1466 балів. Бронзові нагороди здобули представники Франції. Їхній результат за підсумками змагань – 1427 очок.

Сучасне п'ятиборство – це вид спорту, який охоплює змагання з фехтування на шпазі, плавання вільним стилем, кінного конкурсу та лазер-рану, що поєднує елементи бігу та стрільби.

Окрім медалей на світовій першості розіграють особисті путівки на Ігри у Парижі. Поки що Україна має одну ліцензію, яку отримав Олександр Товкай. На Олімпіаді-2024 розіграють два комплекти нагород у цьому виді спорту – у поодиноких турнірах серед чоловіків та жінок.
photo 2024 06 06 16 59 17

Чемпіонат світу з сучасного п'ятиборства

8 – 16 червня 2024 року

Чженьчжоу, Китай

Естафета, чоловіки:

1. Південна Корея (250 фехтування + 327 плавання + 293 верхова їзда + 596 лазер-ран) – 1466 очок

2. Україна (238 + 323 + 300 + 581) - 1442

3. Франція (245 + 326 + 255 + 601) - 1427

Також зазначимо, що у
країнець Владислав Чекан завоював ліцензію на Олімпіаду у сучасному п'ятиборстві.

Чекан виступив на чемпіонаті світу з сучасного п'ятиборства у Китаї, де змагався за рейтингові очки.

У фіналі українець став 16-м. Завдяки цьому він потрапить до топ-11 в олімпійському рейтингу та кваліфікується на Олімпіаду.

Для 22-річного Владислава це був дебютний фінал ЧС.

Для України це друга ліцензія на Олімпіаду у сучасному п'ятиборстві. У чоловічих змаганнях Україна буде представлена ​​повною квотою. Раніше на Ігри кваліфікувався Олександр Товкай.

Вітаємо спортсменів і тренерів з досягненням!