Фехтування

КУ Київ 2021: срібло та бронза з фехтування на шпагах серед чоловіків

Вітаємо Євгена Макієнко зі срібною нагородою Кубку України! Нікіту Кошмана та Віталія Свистіль з бронзою!

Сьогодні, 7 жовтня, представники фехтування на шпагах розпочали боротьбу за нагороди Кубка України. Першими на доріжки столичного ЦСК ЗСУ вийшли чоловіки, щоб визначити найсильнішого в особистій першості. Ним став Роман Свічкар з Харкова. Компанію на п’єдесталі йому склали три киянина Євген Макієнко, Нікіта Кошман та Віталій Свистіль.

28-річний харків’янин виграв усі свої шість боїв у попередньому груповому раунді і під четвертим номером розпочав боротьбу в олімпійці, яка, відзначимо, проходила з втішними боями, починаючи з табло 32. Проте майбутній переможець пройшов увесь турнір без поразок і правом на помилку так і не скористався.

В 1/32 Свічкар взяв гору над срібним призером нещодавнього етапу Європейського кадетського циклу у Будапешті киянином Максимом Микитенком (15:8). В 1/16 переміг віцечемпіона Олімпійських ігор-2016 з сучасного п`ятиборства Павла Тимощенка (15:12). Далі  під натиском вихованця Ірини Одокієнко почергово склали зброю п’ять представників Києва. Спочатку – на шляху до медальної четвірки –  Віталій Свистіль (15:7), Віталій Медведєв (15:5) та Володимир Станкевич (15:13).

Півфінал турніру став повторенням останнього чемпіонату України. Тільки цього разу з іншим підсумком. З рахунком 15:13 Свічкар взяв реванш у 19-річного Нікіти Кошман, який тоді у червні виборов золото на доріжках ЦСК ЗСУ і  зараз, відзначимо, дійшов до четвірки без поразок, перемігши в 1/8 бронзового призера токійської Олімпіади Ігоря Рейзліна (15:13). Останній, відзначимо, очолював рейтинг після попереднього етапу, але так і не зміг скористатися своїм шансом продовжити боротьбу через втішну сітку і знявся зі змагань за станом здоров’я.

З медичних причин змушений був достроково скласти зброю і ще один спортсмен – Віталій Свистіль, поступившись таким чином у півфіналі Євгену Макієнко (0:3). Відзначимо, що на відміну від Свічкаря і Кошмана обидва учасники другого півфіналу дісталися п’єдесталу через втішні бої. Свистіль після поразки від Свічкаря (7:15), переміг львів’янина Лева Майстренка (15:11), а також двох киян Медведєва (15:9) і Сича (14:11). Останній перед цим завдав поразки Макієнку (15:13). Євгену, аби повернутися у боротьбу за нагороди потрібно було виграти один бій і він це зробив – у молодого Андрія Опанасенка з Харкова (15:9). А далі одним уколом проторував собі шлях до четвірки -15:14 з Юрієм Запарою з Дніпра.

У фіналі досвідчений столичний шпажист дав бій, але все ж поступився Роману Свічкарю (13:15), для якого це золото стало першою у кар’єрі особистою нагородою найвищого ґатунку на Кубку України.