Фехтування

Ігор Рейзлін - перший на кубку світу у Берні

Вітаємо Ігоря Рейзліна з перемогою на кубку світу! А також із командною бронзою!

Українські шпажисти дали неймовірний початок міжнародному змагальному сезону на етапі Кубка світу у швейцарському Берні.

Одразу двоє наших фехтувальників піднялись на п’єдестал – ними стали Ігор Рейзлін і Роман Свічкар.

Обидва спортсмени подолали груповий раунд і кваліфікацію, після чого вийшли в 1/32 фіналу. На цій стадії Рейзлін на характері здолав угорця Петера Шомфай (15:14), а Свічкар пройшов японця Кано Кокі (15:12). Далі Ігор вибив з боротьби представника Південної Кореї Ма Сегеона (15:9), переміг француза Ромена Каннона (15:12), а в поєдинку за вихід у півфінал здобув звитягу над ще одним представником Франції – титулованим Янніком Борелем (15:12).

Роман, у свою чергу, в 1/16 турнірної таблиці виявився сильнішим росіянина Андрія Курочкіна (15:10), обіграв венесуельця Рубена Лімардо Гаскона (15:11), а потім виграв у Тібора Андрашфі (15:11) з Угорщини.

У півфіналі, на щастя, наші хлопці між собою не зустрілись, однак далі все ж пройшов лише один українець – Свічкар програв Вадиму Анохіну (8:15) з Росії, а Рейзлін виграв у француза Александра Бардене (15:10).

У вирішальній же дуелі Ігор зумів поквитатись із російським шпажистом за поразку співвітчизника. Наш фехтувальник здобув перемогу з мінімальною перевагою – 11:10 – і вперше в кар’єрі піднявся на найвищу сходинку п’єдесталу пошани етапу Кубка світу в індивідуальному заліку.

Романа також можна привітати з дебютом, адже ця бронза стала для нього першою на етапах Кубка світу. Раніше він виграв аналогічну нагороду на світовій першості в 2018 році.

Зазначимо, що близьким до призів змагань у Берні був і лідер команди Богдан Нікішин. Він поступився якраз в 1/4 фіналу Бардене (12:15) і став п’ятим.

Національна команда України з фехтування на шпагах у складі Богдана Нікішина, Романа Свічкаря, Анатолія Герея та Ігоря Рейзліна посіла третє місце на етапі Кубка світу у швейцарському Берні.

На старті командного турніру наші хлопці виграли в Канади (45:29), далі з перевагою в один укол перемогли Угорщину (30:29), а в поєдинку за путівку у півфінал обіграли поляків (30:20).

В 1/2 турнірної таблиці українським шпажистам зовсім трохи не вистачило до виходу у вирішальну стадію змагань. На цьому етапі Герей, Свічкар і Нікішин програли Італії (31:32), але в не менше напруженому поєдинку за бронзу українці зуміли «відігратись» і вирвали перемогу в Японії знову ж таки з мінімальним розривом – 32:31.

Зазначимо, що після першої командної зустрічі нашим шпажистам довелось захищати честь країни втрьох – Ігор Рейзлін зазнав сильної травми в поєдинку з канадцями і достроково завершив участь у турнірі.